All posts by Agnieszka Pawlas

Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa ADR

W dniach 22-23 marca 2018 roku, w Hotelu SOLIDARIS odbyła się Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa z zakresu ADR – bezpieczeństwo transportu w teorii i praktyce, która została zorganizowana przy współudziale firmy SOLIDARIS Sp. z o. o., ZMPD oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

W Konferencji udział brali doradcy DGSA, przedstawiciele Urzędów Marszałkowskich, przedstawiciele firm transportowych, Służby Celnej oraz zainteresowani tematyką transportu płynnej chemii.

Głównymi tematami były:

Urządzenia do napełniania zbiorników transportowych chemii płynnej  klas 3-9 wg ADR – Stan 2018 .

Zagłębiona została wiedza na  temat załadunku chemii płynnej  do  drogowych zbiorników transportowych  w myśl obowiązujących przepisów. Prowadzący skupili się nad bezpieczeństwem napełniającego – najczęściej  przedstawicielem przewoźnika. Poruszono  sposób przekazywania zleceń  do kierowcy i najczęściej  używaną dokumentację przewozową.  Omówiona została  konstrukcja i wyposażenie cysterny o kodzie L4BH.

Zapobieganie awariom przemysłowym  i obrót towarami niebezpiecznymi.

Trochę faktów i  dobrych praktyk  z codziennego  życia  poszczególnych stron przewozu  ADR.  Wybrane interwencje służb ratowniczych. Rozważymy na forum dyskusyjnym  jak poprawnie powinniśmy traktować przeładunek towaru  z cysterny do cysterny poza miejscem załadunku.     

Adam Fogel – spedytor występujący w imieniu naszej firmy – omówił szczegółowo proces przewozu ładunków niebezpiecznych od momentu wpływu zlecenia do potwierdzenia przez kierowcę rozładunku przy użyciu systemów TMS.

Zapraszamy do fotorelacji – zdjęcia zamieszczone dzięki uprzejmości Polski Trucker.

 

Wyróżnienie

Po raz kolejny została doceniona prowadzona przez nas polityka jakości.
Jeden z naszych Klientów odznaczył nas za wsparcie we wdrażaniu Strategii Zrównoważonego Transportu.

Głównymi celami tej koncepcji są:

  • nowoczesna, spójna flota,
  • optymalna organizacja i zarządzanie transportem,
  • bezpieczeństwo i niezawodność,
  • ograniczenie negatywnego wpływu transportu na środowisko.

 

Dzięki wdrożonemu Zintegrowanemu Systemowi Zarządzania potrafimy sprostać wyśrubowanym wymaganiom firm o ugruntowanych pozycjach na rynku europejskim i światowym.

 

Współpracujemy z NAJLEPSZYMI.
NAJLEPSI współpracują z nami.

Rekrutacja on-line

Staramy się wychodzić naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Aby maksymalnie uprościć procedurę rekrutacyjną wprowadziliśmy możliwość elektronicznej aplikacji.
Od dziś, aby starać się o przyjęcie do firmy SOLIDARIS Sp. z o. o., wystarczy wypełnić formularz znajdujący się  w zakładce Aplikuj on-line.
To dodatkowa opcja – nadal istnieje możliwość aplikowania przez e-mail oraz korzystając z tradycyjnej poczty.

Złote Godło QI 2017

Firma Solidaris Sp. z o. o. otrzymała  Złote Godło QI 2017 w kategorii usługa – transport drogowy.

Odznaczenie to potwierdza, że wdrożone przez nas procedury zarządzania jakością a także prowadzona od lat polityka przekłada się bezpośrednio na wysokie standardy wykonywanych przez nas usług.

Złote Godło QI 2017 jest prestiżowym tytułem, który doskonale wpisuje się w misję Solidaris Sp. z o. o. tj. świadczenie usług na najwyższym poziomie.

Sukces ten jest zasługą naszych pracowników, którzy każdego dnia, w swoją pracę wkładają całe serce, a także firm i osób współpracujących, dzięki którym możemy realizować swoje plany codziennie przekraczając nowe granice.